Adventní přání

Vážení rodiče, naši žáci a přátelé naší školy,

další rok se s rokem sešel a nás všechny čeká opět první adventní víkend. Po roce plném protikladů, které nám nejsou často příjemné, ale potřebujeme je, protože bez nich bychom neznali „obě strany mince“, přichází opět čas zamyšlení, pokory a kouzelných okamžiků. Nenechme si je ujít; najděme svoji vlastní rovnováhu, stabilitu a užijme si protikladů, které jsou nám nabízeny. Vnímejme zimu v její plné kráse, když schová láskyplně pod sněhovou peřinu matku Zemi, ale užívejme si naopak teplo dotyků těch, které máme rádi a kteří mají rádi nás nebo teplo hořícího krbu, či teplo deky, která nás zahřívá, když popíjíme horkou čokoládu. Buďme smutní z toho, že končí další rok našeho života, ale radujme se naopak z toho nového, který už pomalu přichází a těšme se na vše nové, co nám chystá. Užívejme si naplno den, ale zároveň se těšme na noc, která nám dává prostor na zklidnění naší duše. Až budete zapalovat svíce na vašich adventních svícnech, až se vašimi domovy bude linout vůně hřebíčku, vanilky a skořice, až se k nám bude vesmírnou energií blížit žhavé jádro vánoční komety, mějte svou vyváženou duši stále naladěnou. Naladěnou lásce, zdraví, radosti a naději. Přeji nám všem, abychom vstupovali do dalších dní s vědomím toho, že svůj život milujeme, žijeme ho naplno a rádi, a že každý sebemenší okamžik stojí vždy za to.

Alena Mašiková, ředitel školy