V průběhu měsíce března jsme s žáky z našich bilingvních tříd 1. i 2. stupně navštívili dvě různá představení v Divadle Antonína Dvořáka: Dick Whittington and his cat (pro 1. st.) a United Neighbours of London (pro 2. st.).
V rámci výuky anglického jazyka jsme se seznámili s hlavním tématem, slovní zásobou a gramatickými strukturami běžně využívanými v průběhu představení.
Představení pro 1. st..: Dick Whittington and his cat (3.A, 3.B, 4.B, 4.C, 5.B, 5.C)
Chudák sirotek Dick Whittington utratil své poslední peníze na kočku Kitty. Společně se vydávají do Londýna doufaje, že tam na ně čeká zlatem vydlážděné město. Ale opak je pravdou. V šedi hlavního města Británie znějí zvuky zvonů, které Dickovi přepodvídají, že se z něj jednou stane starosta Londýna. Dobrota Fitzwarrena dokazuje, že to co, nás spojuje, je silnější a větší než to, co nás dělí a že díky Dickově přítelkyni, kočce Kitty, nejsou poklady a bohatství marockého sultána ničím nereálným.
Představení pro 2. st..: United Neighbours of London (6.A, 7.A, 8.A, 9.A)
Sedm pater, sedm nájemníků, sedm osudů, anglický projev s atraktivními dialekty, variabilní scéna, dynamická hudební koláž a expresivní herectví, to vše se skrývá pod názvem United Neighbours of London.
Tajemný list, který dostanou obyvatelé bytovky, zamíchá osudy všech nájemníků a ukáže, jak důležité je si pomáhat. Příběh upozorňuje na dobré vztahy se svými nejbližšími. Jak napovídá název, nejde o rodinné vztahy, ale o vztahy s těmi, které máme kolem sebe, pod sebou, nad sebou, nebo jen přes chodbu. Rodinu a sousedy si v životě nevybereme, proto je dobrý soused nad zlato. Doba, kterou žijeme, je extrémně sociální v digitálním smyslu, ale chybí její fyzický kontakt, dotek, skutečná realita. Více pozornosti se dostává displejem než lidem z masa a kostí kolem nás. Kdo mi však pomůže, když půjde do tuhého?